پچ پنل لگراند (legrand patch panel) به منظور استفاده در شبکه های کابلی مسی، فیبرنوری، تلفن و مالتی مدیا به تولید می رسد.

لگراند با نوآوری هایی، پچ پنل های HDMI ،USB ،Audio و VGA را به عنوان یک راه حل بزرگ و کاربردی در دیتاسنترها، سیستم های مانیتورینگ و سایر کاربری ها ارائه می کند. به طور کلی شرکت لگراند تمامی تجهیزات شبکه خود را در دو سری LCS2 و LCS3 به تولید می رساند. سری LCS2 یک خانواده بزرگ شامل تجهیزات و راه حل های مختلف کابل کشی شبکه است که لگراند در سال 2008 از آن رونمایی کرد. پچ پنل لگراند سری ال سی اس 2 قابلیت های متعدد و فراوانی دارند که تاکنون نیز پاسخگوی نیاز تمامی دیتاسنترها و مراکز انتقال داده بوده است. نسل بعدی تجهیزات شبکه لگراند با نام LCS3 در سال 2017 با بهبودهای بسیار زیاد و با راه حل های جدید توسط لگراند معرفی شد که در حال حاظر جزو مدرن ترین تجهیزات شبکه لگراند محسوب می شود.

پچ پنل چیست؟

وظیفه پچ پنل در اینجا مرتب کردن و در دسترس قرار دادن تمامی نود های شبکه به صورت ردیفی است که این کار سهولت در عیب یابی و جابه جایی نود ها را برای یک تکنسین ممکن می سازد.

پچ پنل؛ پنل های فلزی یک یونیت هستند که از لحاظ کاربرد، تعداد پورت، کتگوری، پشتیبانی از شیلد، اندازه و بسته بندی به موارد مختلفی تقسیم بندی می شوند. عمده ترین دلیل استفاده از پچ پنل در شبکه های فیبرنوری، مسی و تلفنی سر و سامان دادن به کابل های فیبر نوری و کابل های شبکه مسی در رک های شبکه می باشد.