دستگاه ماینر چیست؟

ماینر که با نام Asic نیز شناخته می شود، دستگاهی است که با آن به استخراج رمزارزها می پردازند. دستگاه های ماینر از تنوع بسیار زیادی برخوردار هستند. هدف استفاده از Asic ها، این است که با استفاده از آن بتوان به رمزارزهای استخراج نشده دست یافته و از طریق فروش آن ها سود و درآمد زیادی را به دست آورد. 

برای جلوگیری از آتش سوزی و آسیب دیدن دستگاه ماینر باید توجه ویژه ایی به خریداری کابل برق ماینر با کیفیت و متناسب داشته باشید.کابلهای پاور ماينر از نظر نوع اتصال همان کابل C13  است که در کامپیوترها به کار میرود، اما تفاوت آن در میزان مصرف انرژیست.مصرف انرژی یک کامپیوتر عادی حدود 300 وات است. درصورتيكه میانگین مصرف یک ماینر چیزی حدود 5 برابر یعنی 1500 وات است.عامل دیگری که در تعیین کیفیت کابل موثر است میزان مس موجود در آلیاژ رشته های سیم است.با توجه به اهمیت کابل برق در ماینینگ و مشکلات بوجوده آمده برای افرادی که سیم برق ضعیف خریداری کرده اند. توصيه مي شود از كابل برق با قطر زياد و درصد خلوص مس بالا و پوشش سيليكوني استفاده شود.

ساختار کابل پاور برق ماینر چگونه است؟

کابل مناسب برای ماینر؛ یک کابل برق 3 پین مخصوص منبع تغذیه است که رایج ترین استفاده از آن در برق دهی به  پاور کامپیوتر است. البته استفاده از این سوکت سه پین محبوب مدت زمان بسیاری است که در پرینترها، مانیتورها و بسیاری از دستگاه های پرکاربرد رایج شده است.

یک طرف کابل برق ماینر از یک دو شاخه نری ارت دار تشکیل شده که به برق شهری متصل می شود و طرف دیگر شامل یک فیش سه پین است که این پین ها به ترتیب فاز، نول و ارت را به یک دستگاه مقصد متصل می کنند.

شما می توانید، سه رشته سیم را با سطح مقطع 5/1 میلی متر در زیر روکش مشکی رنگ این کابل مشاهده نمائید. اگر موارد استاندارد در این کابل ها در نظر گرفته شده باشند، ظرفیت عبور آن ها به 27 آمپر نیز خواهد رسید.

هنگام خرید کابل پاور برای ماینر به نکات زیر توجه فرمایید :

  1. گول ضخامت کلی کابل برق را نخورید. یک کابل می تواند از مرکز تا خارج پی وی سی باشد و در نگاه کلی کابل ضخیمی به نظر برسد.
  2. به مس درون کابل دقت کنید. مقدار مس باید برابر با استاندارد باشد.
  3. سعی کنید از برندهای معروف ایرانی کابل برق خود را خریداری کنید.
  4. کابل را مطابق با توان مصرفی ماینرها خریداری کنید. همیشه کابل 3*1.5 مناسب نیست.