کابل شبکه Cat5e لگراند

کابل شبکه Cat5e لگراند با کد 032751 یکی از کابل های بدون شیلد و فویل لگراند است .کابل شبکه لگراند ، ابزاری است که با استفاده از آن دو دستگاه ( Device) سخت افزاری به یکدیگر متصل می شوند و وظیفه آن انتقال سیگنال بین این دستگاه های سخت افزاری است. دستگاه ها از طریق کابل شبکه لگراند قادر خواهند بود تا داده های خود را انتقال دهند.یکی از ارزان ترین کابل های شبکه لگراند شناخته می شود.برای سیستم های اداری کوچک و شبکه های داخلی است که به عنوان یک راهکار اقتصادی مناسب خریداری می شود.

کابل شبکه CaT6 FTP لگراند

این کابل شبکه از نوع FTP یا F/UTP است. در این نوع کابل روی مجموع زوج های تابیده شده شده یک لایه فویل قرار گرفته است اما بر روی تک تک زوج ها هچ گونه فویلی قرار ندارد. کابل شبکه FTP انعطاف پذیری کابل را کم نمی‌کند و در عین حال مقاومت خوبی در برابر انواع نویز از خود نشان می‌دهد.از فویل آلومینیومی به جهت جلوگیری از نفوذ پارازیت و اختلال در عملکرد کابل شبکه استفاده می کنند.کابل شبکه لگراند Cat6 FTP در گروه کابل های شبکه Cat6 جای می گیرد. سرعت کابل های Cat6 برابر با 10 گیگابیت در ثانیه (تا فاصله 37 یا 55 متری) و پهنای باند آن برابر با 250 مگاهرتز است. کابل های Cat6 با تجهیزات هم نوع خود سازگاری و کارایی بیشتری دارند.

کابل شبکه Cat6 UTP لگراند

کابل شبکه لگراند Cat6a UTP از نوع U/UTP یا همان UTP است به این معنی که هیچ گونه شیلد یا فویلی در آن به کار نرفته است، بنابراین بیشتر مناسب استفاده در تجهیزات شبکه UTP است. عدم استفاده از شیلد در این کابل باعث می شود که توانایی حذف نویز و تداخل الکترومغناطیسی (EMI) نداشته باشد.جنس روکش این محصول LSZH است. روکش های LSZH از مواد بدون هالوژن ساخته می‌شوند، بنابراین در هنگام سوختن گاز سمی منتشر نمی کنند. همچنین این نوع روکش هنگام سوختن دود و شعله بسیار کمی تولید می‌کند.

کابل شبکه Cat6 SFTP لگراند

ین کابل شبکه از نوع SFTP یا به صورت دقیق تر SF/UTP است، بدین معنی که به دور زوج های به هم تابیده آن، یک لایه شیلد بافته شده و یک لایه فویل قرار دارد. بنابراین کابل SFTP لگراند بیشتر مناسب استفاده در تجهیزات شبکه SFTP و FTP است. استفاده از شیلد در این کابل باعث می شود که به خوبی توانایی حذف نویز و تداخل الکترومغناطیسی (EMI) را داشته باشد. این کابل از نظر حذف نویز و تداخل الکترومغناطیسی از کیفیت خوبی برخوردار است.بهتر است که از این کابل در شبکه هایی استفاده شود که ازتجهیزات پسیو شبکه لگراند بهره می برند، زیرا بیشترین سازگاری را با تجهیزات لگراند دارد. البته استفاده کردن از آن در سایر شبکه ها نیز مشکلی ندارد.مهم ترین ویژگی کابل SFTP لگراند این است که قادر به گذراندن تست های فلوک چنل و پرمننت با هدروم بسیار بالا می باشد.

کابل شبکه Cat6A SFTP لگراند

کابل های شبکه Cat6a قادرند از نرخ انتقال داده 10 گیگابیت بر ثانیه با حداکثر پهنای باند 500 مگاهرتز پشتیبانی کنند. این نوع کابل شبکه عایق بندی بهتر از Cat6 دارد و زوج های آن با تاب بیشتری به دور هم پیچیده شده اند. بر خلاف کابل شبکه Cat6 که سرعت 10 گیگابیتی را تا فاصله 55 متری پشتیبانی می کند، این کابل تا فاصله 100 متری این سرعت را حفظ می کند.در کابل شبکه FSTP به دور مجموع زوج های تابیده شده یک لایه شیلد بافته شده قرار دارد، همچنین به دور تک تک زوج های تابیده شده یک لایه فویل پیچیده شده است. این شیلد ها باعث می‌شود تا کابل شبکه از تأثیر نویز و تداخل الکترومغناطیسی در امان باشد و به خوبی در محیط های پر نویز عمل کند.کابل شبکه Cat6a SFTP لگراند نیز یکی از قدرتمندترین کابل های شبکه موجود در ایران است که به جهت استفاده در مراکز انتقال داده (دیتاسنترها)، صدا و سیما و کلیه محل هایی که نیاز به عبور حجم زیادی از اطلاعات به همراه سرعت بالا است مورد استفاده قرار می گیرد.